Kaple Sv. Huberta

Údolí Pluskovec u Velkých Karlovic je umístěno v překrásné oblasti uprostřed beskydských lesů, na které dohlíží řada myslivců. Kaple sv. Huberta z roku 2014 je zasvěcená patronu myslivců. Proto také kaple získala jméno jejich patrona, svatého Huberta, a stala se příjemným místem k jejich setkávání. Dominantou kaple je dřevěný vyřezávaný oltář s výjevy z života svatého Huberta.

Dominantou Kaple svatého Huberta je dřevěný oltář, který vznikal déle, než kaple samotná - celé dva roky. Jedná se o více než čtyři metry vysoké a tři metry široké, unikátní dílo, obsahující celkem 13 reliéfů, 18 postav a řadu dekorací. Umělci ke své práci využili několik druhů dřeva - kombinovali dub, hrušku, ořech, jasan a mahagon. Samotný oltář představuje život svatého Huberta od jeho narození až po konec života.

Kaple svatého Huberta je se svým křídlovým oltářem doplňkem dalších atraktivních prvků, přibližujících lidovou uměleckou tvořivost v údolí Pluskovec. Vedle Betlému a soch hudebníků, které zde postupně vznikaly v rámci dřevořezbářských sympozií, je to například sousoší s názvem Poslední večeře Páně v životní velikosti.

Kaple je přístupná veřejnosti a její prohlídku si návštěvníci mohou domluvit na recepci Resortu Kyčerka.