Galerie dřevěných soch

Uprostřed beskydské přírody v údolí Pluskovec, přímo pod lyžařským areálem Kyčerka, objevíte jedinečnou galerii dřevěných soch, zhotovených valašskými uměleckými řezbáři.

Galerie vznikla u příležitosti setkání řezbářů na sochařském řezbáriu a návštěvníkům je volně přístupná po celý rok. Mezi sochami můžete obdivovat například valašský betlém či různé postavičky, jenž představují výjevy z běžného života a také některá typická místní řemesla. Uvidíte zde i dřevěnou kapli sv. Huberta, jejíž dominantou je bezesporu 1,5 tuny vážící dřevěný křídlový oltář, který vznikal celé dva roky. Je zhotoven z několika druhů dřeva (dub, jasan, mahagon, ořech a hruška) a zdobí jej 13 reliéfů, 18 postav a další krásné dekorace.

Přibližně 200 metrů od galerie na vás čeká stylová Hospoda Kyčerka, kde si můžete dopřát výborné valašské dobroty. A jelikož se nacházíte hned u Velkých Karlovic, byla by škoda vynechat místní Karlovské muzeum, kde vás čeká stálá expozice o historii obce, lidové řemeslné výrobě a salašnictví.